Zoo Olomouc | Cedor |

17. srpna 2017 v 4:30 | Cedor |  Deník
Ahoj,
Dne 13.8 jsem byl na návštěvě v Olomoucké zoo. Byli jsme tam já, sestra, její přítel a můj táta. Doufám, že se vám bude článek líbit. Jdeme na to.

Budíček byl natočený na 4:45, což pro mě jakožto největšího spáče rodiny nebylo zrovna ideální. Po probuzení jsem si uvařil kávu a po jejím dopití jsem se šel osprchovat. Potom jsme se všichni převlékli a nachystali a vyrazili jsme na nádraží.
Tam jsme na vlak čekali zhruba dvacet minut a pak jsme jeli do Ostravy, kde jsme museli přestoupit na další vlak Regio jet a jeli jsme do Olomouce. Tam jsme museli ještě jet autobusem až k dané zoo. Vstávali jsme v 4:45 a k zoo jsme dorazili cca v 8:45 a otevírala se v 9. Před otevřením na nás čekali krásní a i docela vtipní lemuři

Lemuři si tam olizovali navzájem srst a tvářili se poměrně vtipně. Potom co otevřeli jsme vyrazili do zoo a naše první zastávka byla u opic. A byl tam jeden takový zvláštní druh, jehož jméno si nepamatuji a jedna samička seděla přímo u skla a ja k ní dal hlavu a její reakce? Podívala se na mě a usmála se, což bylo strašně vtipné a moje sestra byla toho svědkem :D.

Potom jsme byli u vlků, kde jsme si vyzkoušeli i jejich krmení.
Podle odbornice byl alfa pár ten nejvíce bílý, ale nám přišli všichni vlci stejně bílí, takže netušíme.
jejich krmení vypadalo tak, že jsme i vzali kosti, které tam přinesla a házeli jsme jim je do ohrady a ti se o to mínili porvat.

Potom jsme odbočili hned k druhému výběhu a tenhle výběh měl medvědy. Jelikož moje sestra je naprostá milovnice medvědů, tak jsme tam i nějakou dobu strávili s ní a fotili medvídky :D
Tahle fotka je docela povedená, moje sestra na něj zavolala : ,,Mickey!" a on se otočil, jakoby na to opravdu slyšel. Co mi u medvědů přišlo docela smutné, bylo to, že máma s mláďaty byli v omezeném výběhu (mají výběh ve výběhu :D) a otec měl zbytek celého výběhu pro sebe, ale k nim jít nemohl, což prostě bylo smutné, protože on se od toho výběhu vůbec nevzdaloval a chtěl jít k nim, ale hold mu tato možnost nebyla splněna.

Potom jsme našli akvárko se surikatama. I přes docela hrubé sklo slyšely, jak na ně pískáme a vždycky po nějakém zvuku se ihned napřímily a postavily na dvě a dívaly se, co se děje.
Ale u surikat už nic moc tak zajimavého nebylo.

Co určitě dále stojí za zmínku bylo to, že jak už to v mnoha Zoologických zahradách bývá, tak k některým zvířatům máte přistup do výběhu. Zooolomouc tomu není vyjímkou a máte možnost jít mezi klokany, a podívejte se sami, jak ti klokani jsou přítulní.
Mazlil se snad víc jak můj pes a to je už co říct :D

Dále tam byly i žirafy, které určitě stojí taky za zmínku, protože naší pozornost upoutaly tím, že se chtěly proběhnout, ale to jejich běžení bylo jak by jste natočili, dali do zpomaleného záběru a ukazáli to. Běhají vážně pomalu a když už běhají pomalu své pohyby tomu přispůsobují:D.


Co dále určitě stojí o napsání je pavilón netopýrů, ale k tomu bohužel nemám fotky, jelikož tam byla tma, že by jste stejně nic neviděli. Ti netopýři byli totiž puštěni po pavilónu a létali si jak se jim líbilo. Moje sestra se toho hrozně bála, protože byli opravdu velcí a bála se, že ji nalétají do vlasů...

Tohle byla článek o Zooolomouc. Kdo jste z Olomouce, tak jste tam nejspíš byli a kdo nejste doporučuji, aby jste tam jeli. Já byl v Ostravské zoo, Zlínské zoo a nyni i Olomoucké zoo a máme ještě v plánu jet do Pražské a Brněnské zoo a až se to uskuteční budete se moct opět tešit na článek.
Tímto se s vámi loučím a ahoj!
Cedor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hemitson Hemitson | Web | 19. srpna 2017 v 11:27 | Reagovat

Jde vidět, že sis to užil! Škoda, že se mi nezobrazují fotky, jsou určitě pěkné. :/
Jinak já v Olomouci byla 2x, ale nijak mě to tam nezaujalo, zvířátka pěkná, ale jinak nic moc, je ale možné, že to tam za tu dobu nějak předělali. :) Možná je to i tím, že jsem byla v tolika zoo, že je pak porovnávám, ale snažím se to brát, že každá má něco svého. Ti klokánci byli krásní.♥

2 Andey Andey | Web | 21. srpna 2017 v 10:33 | Reagovat

V Olomouci jsem ještě nebyla. To bych tam musela jet na víc dní, protože přece jen to mám trochu víc z ruky.
V zoo v Praze jsem už strašně dlouho nebyla, když nad tím přemýšlím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama