LGBT Názor

31. prosince 2016 v 20:29 | Cedor |  Já o...
Ahoj,
dneska bych s vámi rád mluvil o LGBT, protože poslední dobou mám pocit, že to hodně lidí odsuzuje apod...


LGBT - Lesby, Gayové, Bisexuálové, Transexuálové, ale patří zde i pansexuálové a prostě všechny odlišné orientace...

Předem chci říct, že můj názor ohledně tohodle je kladný. Já osobně mezi mými přáteli mám hodně lidí, kteří jsou bisexuální (ale přímo gaye nebo lesbu nebo tak neznám nebo to o nich nevím) mám dokonce i v rodině, ve škole a i přátelé co znám osobně od sestry třeba... Bohužel jen pár z nich ví, že já to vím, protože přímo mi to řeklo jenom pár z nich, ale u těch ostatních mi to vždycky někdo řekl, komu se svěřili oni.. Mrzí mě, že mi to nechtějí říct, protože já to beru kladně... urážet někoho za to, že miluje někoho stejného pohlaví mi příjde stejně debilní, jako urážet někoho za to, že má rád vanilkovou vůni.

Myslím si, že společnost by toto prostě odsuzovat neměla. Tihle lidé nikdy nebudou úplně šťatní, když přijdou do nějakého nového kolektivu a musejí to skrývat, protože neví, jak to bude brát okolí a nechcou prostě zažít to, že je někdo odsoudí. Přitom se od nás nijak neliší, akorát milují někoho jiného než my. A i když je mezi náma spousta lidí, kteří to akceptují a mají na to stejný názor jako já, tak si myslím, že je tu pořád i až moc lidí, kteří to urážejí a nadávají na to a to je sakra špatně a odporné. Ano taky mi vadí spousta věcí, které někdo uznává, ale to neznamená, že je budu urážet, prostě to neřeším. A takhle by to měli brát i homofobové..

Dokonce jsem i slyšel, že v České republice nejsou povoleny adopce pro homoseuxální páry, ale proč? Však všecky studie a psychologické a socialní vědy říkají, že na vliv výchovy dítěte to nemá vliv a dokonce se ani nezvyšuje šance, že by dítě bylo homosexual.. Ano je pravda, že dnešní děti jsou dementi a to dítě by mohlo být šikanováno za to, že má rodiče homosexuály, ale myslím že pro to dítě je celkově lepší vyrůstat u dvou maminek nebo tátů než v děckém domově, a když jsme už u toho tak by mohlo být šikanované i za ten děcký domov. Myslím, že celkově naše společnost, se k tomuto tématu otevírá velice špatně a i když je tu spousta lidí, kteří toto podporují tak by to mohlo být lepší. Navíc koukal jsem na pár videí o tomto tématu, abych si mohl srovnat myšlenky jak to tady chci napsat a o čem chci psát a strašně se mi líbilo, jak NikolsLife řekla: ,,Vyřešil by se tím i problém přelidnění." Ano všude se řeší, že jsme přelidnění na naši planetě atak, ale jsou zakázané adopce homosexuálů a v mnohých státech i svatby.

To je asi vše, co jsem k tomu chtěl napsat. Není to kdoví jak dlouhý článek, ale rád bych začal psát i takové názorové články. Budu rád za váš názor v komentářích. Děkuji vám za pozornost. Loučí se
Cedor! 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andey Andey | Web | 1. ledna 2017 v 19:15 | Reagovat

Já s tím problém nemám. Ať mají rádi, koho chtějí. Osobně znám dva gaye - jednoho ze školy a druhého z města, kde bydlím. A ani jeden to neskrývá a okolí to přijímá. Toho ode mě z města znám víc a je naprosto fajn. Když se povede, že se sejdeme na nádraží, tak mě hodí autem domů.
A která holka by nechtěla gaye kamaráda? :)

2 Ven Ven | 2. ledna 2017 v 10:47 | Reagovat

Též proti tomu nic nemám, přeci jen každý má nárok na svůj život.
Také znám v mém okolím pár gayů a bavím se s nimi úplně normálně.
Nejhorší je, že vždycky se najdou lidé, co tím budou opovrhovat, s tím nic nenaděláme.

[1]: Joo, já bych takového kámoše brala, ale nesměl by se chovat úplně, jak holka. :-)

3 cincina cincina | Web | 3. ledna 2017 v 22:56 | Reagovat

Tak ty víš, jak to beru já:) Všichni mí klučičí kamarádi jsou gayové, takže já bych o tomhle mohla vyprávět:D
Jinak názor mám stejný. I když už společnost není vůči těmhle lidem tolik kritická, tak se pořád najde někdo, kdo do lgbt lidí bude rýpat a bude je urážet, ale to v těch lidech prostě je. Nemůžeme po všech chtít, aby se respektovali vzájemně, protože jsou lidi, kteří tohle dělat nikdy nebudou.
Já lesby, gaye a všechny ostatní podporuju. Vadí mi, že u nás nejsou svatby, ale jenom partnerství. A nepovolené adopce mi vadí taky. To, že dítě bude vyrůstat u dvou otců nebo matek neznamená, že z něho bude homosexuál... není to dědičné, člověk se tak narodí.

4 Natálie Natálie | Web | 5. ledna 2017 v 11:53 | Reagovat

neodsuzuje.. ale když máš takhle někoho v rodině tak se s tím nikdy nesmíříš.. na to sám časem přijdeš... jako já je neurážím nic.. ale mám taky jistou zkušenost.. a vím, že můj bývalý spolužák je teplý a choval jak..... no hrozně.. a doma se s tím nesmířili že.. berou to.. ale to je vše..

5 Cedor Cedor | E-mail | Web | 5. ledna 2017 v 19:57 | Reagovat

[4]:  Dovolím si s tebou nesouhlasit, mám v rodině jednoho bratrance, který je bi a jeho rodiče to berou úplně v klidu a vubec ani trochu jim to nevadí a to ma dokonce přítele. Já jako bratranec a další příslušníci jako jsou tety, strýcové atd.. (ti vzdálenejší příbuzní) to taky všichni bereme a nemáme s tim sebemenší problém ani ho neberu jinak od doby co to vím atak... věř mi že ja vim co mluvim..

samozřejmě pokud je něko teplý a chová se jak buzna (nesnáším to oslovení pro gaye, ale pokud jde, klidně o heteráka, co se chová takhle přiteplně  tak je buzna a pro gaye to slovo zásadně nepoužívám) tak je jasné, že jej ráda mít nebudeš, ale znám hodně neheterosexuálních lidí, kteří se nechovají ani trošku přiteplně tak proč bych je měl brát jinak, ba proč bych je odsuzoval nebo se s tim nemohl smířit? však je to jejich věc... Mam na to prostě pohled takový, že ti lidé jsou stále lidé bez ohledu na to koho milujou.. a fakt mi příjde jako blbost se s tim nedokázat smířit... At by mi řekl kdokoliv (i vlastní sestra, což je pro mě všechno na světě) že ja homosexuál nebo bisexuál tak i po 16 letech známosti ho/ji nemam absolutně problém ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama