Jak u nás vypadají Vánoce

28. prosince 2016 v 12:13 | Cedor |  Já o...
Ahoj,
rád bych nyní popsal jak vypadaly naše Vánoce od 23.12 do 26.12. Myslím, že by vás to mohlo zajímat a porovnat, co třeba děláte jinak atd... Tak se do toho pustíme!


23.12.2016 Pátek
Jako každý rok v tento den chodíme do obchodů nakoupit všecky věci, co bychom o Vánocích, kdy je všecko zavřené, mohli potřebovat. Samozřejmě je to úplně směšně vabrané datum, protože v tento den chodí celé naše město a v obchodech není k hnutí. Ráno po probuzení k nám přišel strýc, mamčin bratr, a dali jsme si s ním kávu, nasedli do auta a jeli jsme směr Kaufland. Strejda zůstal před Kauflandem v autě, kdežto já a mamka jsme šli do obchodního domu. Můj úkol byl prostý - stůj a hlidej košik, zatímco mamka lítala po obchodu a náhazela mi tam tolik věcí, že košik bylo téměř nemožné tlačit... Cca po hodině a půl přidávání věcí do nákupního košíku jsme konečně šli k pokladně, kde jsme stejně strávili další půl hodinu, než všichni před náma zaplatili své obrovské nákupy. Nakonec jsme všecko naházeli do auta a jeli jsme domů. Poté jsme všichni (i ti co s náma nejeli) šli k autu naházeli jsme nákup do tašek a odnesli jsme jej domů. V této chvíli každoročně poté zdobíme cukroví a vaříme brambory na salát, ale letos tomu bylo jinak, protože já šel pryč za E. něco s nim řešit... Vyřešili jsme to a byli jsme ok. Chvilku jsem byli spolu u něj a i jsme se nasmáli a všecko už bylo ok. Vždycky, když jsme u něj tak domů jdu až tak kolem deváté nebo desáté večer, ale tím, že měl druhý den být štědrý den a doma bylo ještě spousta práce tak jsem musel odejít už kolem druhé odpoledne (k němu jsem přišel asi v jedenáct) a pak se dodělávalo cukroví a salát atd...

24.12.2016 Sobota
V tento den já obvykle vstávam tak kolem desáté až jedenácté hodiny. Všichni jsou již vzhůru a než jsem schopen někomu říct prosté "ahoj" musím si dát kávu. Po kávě se zapne televize s pohádkama. A buď se na ně kouká nebo se dodělávají poslední úpravy. Já letos dodělával a konkrétně to bylo cukroví. Spojoval jsem linecké marmeládou a poté jsem naplnil košíčky (udělané z těsta takže to bylo poživatelné celé) nutelou až po okraj a polil čokoládou a pak se na to daly vločky a chutná to božsky! Potom jsem se já a sestra oblékli a šli jsme na hřbitov za naší babičkou, kde pravidelně chodíme každé Vánoce od její smrti (rok 2011) tam jsme jí očištili hrob od nečistot, zapálili svíčky, přidali květiny a ozdoby, chvíli jsme si s ní popovídali a šli jsme domů. Doma jsme si dali další kafe, kafe je u nás mocný nápoj, bez kterého nikdo nedá ani ránu, a pak oběd, což byla pouhá zelňačka, ale strašně dobrá a máme ji každý rok na Vánoce. Potom jsme se koukali právě na pohádky atd.. Ale já jako minulý rok, tak i dnes jsme se díval na The big bang theory, což je můj oblíbený sitcom a na to jsem koukal až do večeře... Potom mamka obalila řízky a začala je smažit. V 16:30 jsme začali jíst a pak jsme si na dárky a já vám tu dám fotky mých dárků :)

tento mobil, bohužel ten mobil jako takhle vyfotit nelze tak snad postačí toto:D
tyto užasné papuče, které si přeju už asi 5 let:D a těm santům svítí nosy, když je zmáčknete!

což lze zde vidět
Potom tuto knihu, já jsem strašný fanoušek HP a miluju všecko, co se toho týká, znám všecky repliky a uplně všecko týkajíc se Hp! Takže si dovete představit jakou radost mi tato knížka udělala:)

Tento hrníček, který mě naprosto vystihuje:D piju z něho kafe každý den :) :D
a oblečení vám fotit nebudu:D.
Já jsem s dárky hodně spokojený:) udělaly mi hroznou radost:) nejvíc asi ten mobil a ta knižka:) Udajně mám dostat ještě nějaké dárky v lednu od sestry tak jsem zvědav:). Zbytek dne jsme byli s rodinou spolu a byla taková ta klasická pohoda:)

25.12.2016 Neděle
To jsem celý den jenom ležel, akorát večer kolem páte hodiny odpoledne přijel zase mamčin bratr a odvezl nás k dalším mamčiným sourozencům (mamka má 5 sourozenců takže to byla celkem sešlost) akorát jedna mamčina sestra nemohla přijet, protože bydlí na druhé straně republiky, takže nepřijela.. Bylo to hodně fajné. Já měl dvě piva ze kterých jsem byl trošku odlehčený :D a pak jsme jeli domů..

26.12.2016 Pondělí
A tento den byl naprosto stejný s tim rozdilem, že jsme šli k tátobé rodině. Plus tento den se mi začala samovolně spouštět krev z nosu a vždycky jak se mi spusti tak to vypada, jakoby jste podřezali krávu, než to konečně přestane... U těchto príbuzných jsem měl asi deset sklenic kofoly s rumem a to jsem už trochu nezvládl a nebyl jsem schopen se trefit do dveří, když jsem šel na záchod:D. A celkově se mi motal celý svět. Povídal jsem si se svou sestřenici, které je 25 let, mám pocit, a my dva jsme tam byli asi nejvíc opilý a smáli jsme se fakt všemu čemu se dalo a byla to hrozná sranda:D sestra mi pak už zakázala pít tuto kofolu s rumem:D.

Letos ty Vánoce byly super, ikdyž jsem na ně neměl celý měsíc ani chuť ani náladu. Napište mi do komentářů vaše Vánoce:) Tímto se loučím! Díky za pozornost.
Cedor.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natálie Natálie | Web | 29. prosince 2016 v 17:13 | Reagovat

tak to se někdo má.. a ty papuče jsou skvělé... :) ... a tady někdo pije ve velkém teda... :D ty se hochu nějak měníš, co mi tak připadá... :D

2 cincina cincina | Web | 30. prosince 2016 v 19:50 | Reagovat

Když to tak čtu, tak v podstatě o všem vím, protože si mi to říkal:D
Akorát ty fotky dárků se mi neukazují... a tu knihu, co ty si dostal, jsem před pár dny stáhla v pdf:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama