První týden střední školy

11. září 2016 v 9:31 | Cedor |  Deník
Ahoj,
po delší době jsem opět usedl k počítači a začal jsem něco psát. Trvalo to takovou dobu z toho důvodu, že jsem nastoupil na střední školu a i když jsme se první týden vůbec neučili tak nový kolektiv je pro mě dost psychicky vysilujíci a chtěl jsem si spíše odpočinout. Nyní vám však napíšu, jak to v naší třídě je a co jsme dělali první týden ve škole.


Úplně první den jsem byl nehorázně nervózní a vystresovaný a moje drahá sestra radši jela do školy semnou (už školu nemám v mém městě a musím dojíždět, ale je kousek). Nevěděli jsme jestli můžu jít do té školy hned a nebo jestli musíme čekat než si mě někdo vyzvedne, ale rozhodli jsme se jít. Vlezl jsem do školy a tam přišla nějaká paní a zeptala se mě na obor a pak mi řekla kde mám jit. Neměli jsme problém to najít bylo to hned na dalším patře naproti dveřím. Podíval jsem se na seznam studentů a moje jméno tam bylo a tak jsem tam šel. V té třídě sedělo asi 15 lidí a já si sedl do první volné lavici, která mi přišla pod oko. Na jednu stranu jsem doufam, aby si ke mně někdo sedl, abych se seznámil, ale na druhou stranu jsem si strašně přál, abych seděl sám. Po pár minutách si ke mně seděl jeden kluk a hned před nás jeho kamarádi (kteří shodou náhod jsou ze stejného města jako já). A oni mluvili a já se nechtěl vtírat a tak jsem jenom seděl a čuměl do lavice:D. Pak přišla třídní mluvila nám o tom, jaká je přísná, co se na střední škole vyžaduje atd... Trvalo to hodinu a šli jsme do tělocvičny, kde mělo proběhnout zahájení školního roku. Všem se představilo 70 učitelů (počítali to je jich 70 :D) a pak ještě ředitelka atd.. Bylo to hrozně zdlouhavé a pro prváky si i myslím, že zbytečné pokud byli ve stresu jako já tak už jenom chtěli domu. Po skončení zahájení jsem vyletěl z tělocvičny za sestrou a běželi jsme na autobus domů.

Druhý školní den jsme měli jít na jinou budovu, ale poslali nás pak ještě na jinou :D a tam jsme měli jít do školní jídelny, kde nás rozdělí na praxi. Já jsem si řekl, že pokud se nikdo nezačne bavit semnou tak zkusím udělat "první krok" já a zeptal jsem se dvou kluků jestli si k nim mužu sednout (v jídelně mužou sedět 4 lidi) řekli mi, že jo a já se k nim posadil. Semnou vůbec nemluvili a bavili se jen mezi sebou a já si řikal, že jsem si radši měl sednout sám :D, ale pak se mě jeden z nich zeptal odkud jsem a začali jsme mluvit. Já byl hrozně šťastný, že s něma mluvím a že se seznamuji, ale potom přišla mistrová a že nás rozdělí na praxi. Přečetla první skupinu - 10 lidí. A pak začala druhou a to začalo mým jménem a jelikož to rozdělovala musel jsem od těch dvou pryč k jinému stolu, aby to nebylo pomíchané a já byl strašně znovu ve stresu, že koho do praxích dostanu. Pak přečetla nějaké jméno a přišel nějaký člověk, kterého jsem neznal:D a pak přečetla další jména a přišli právě ti, ke kterým jsem si sedl a mně spadl kámen ze srdce a byl jsem strašně šťastný :D. Pak k nám přišlo ještě pár lidí a já, ti dva a pak ještě jeden kluk a holka jsme spolu byli celý den. Snažili jsme se seznámit, když máme spolu ty praxe a nasmáli jsme se taky hodně. Pak nás zavolal náš mistr a dal nám kuchařské oblečení a upřímně to je děs:DD fotku vám raději nedám:D. Potom kolem jedenácté hodiny (nebo půl dvanácté) přišla švadlena a změřila nás na vestu pro číšniky. Potom jsme šli domů (Dominik atd.. my psali, že jsou už doma od desíti a já tam byl tak moc dlouho). Ti dva pak šli do obchodu a já chtěl jít s nimi, ale nevěděl jsem jak mi jede autobus a tak jsem radši šel k zastávce a pak jsem tam asi půl hodiny čekal -_- :D.

Třetí den (což už bylo po víkendu) jsme měli jenom mluvení od třídní asi tři vyučovací hodiny a pak nás pustila domu nic víc se nedělo.

Čtvrtý den jsme měli adaptační kurz, ale prvně jsme měli zase mluvení od třídní :D. Pak jsme šli do tělocvičny, sedli jsme si do kruhu a ona nám dala papíry na které jsme si měli nakreslit ruku. Jeden papír byl rodina, druhý vlastnosti a třetí zájmy. Palec byl nejdůležitejší a malíček nejméně a měli jsme rozdělit členy rodiny podle důležitosti, což mi příjde blbé, ale zájmy atd.. se nějak daly. Ona si to pak vzala a četla to doma (ne nám nahlas). A pak přišlo to, čeho jsem se strašně bál :D - mluvení o sobě před nimi. A třídní: ,,Teď je nařadě Adam." a podívala se na mě a já. ,,Já jsem David." a všichni se začali smát:D. Pak jsem jen řekl odkud jsem, kde jsem chodil na základku, že mám starší sestru, co studuje vysokou a pak se mě ptala ona a já ji odpovidal:DD. Potom mluvili další, ale nebudu psát, co říkali. Nakonec nám o sobě něco řekla i třídní a pustila nás domů.

Pátý den (středa) jsme měli mít taky adaptační den, ale ona na to nějak zapomněla a ukázala nám učebny. A jelikož do číšnícké části svého oboru musím umět stolničit tak máme předmět stolničení a ta učebna, kde to máme vypadá uplně jako hospoda:D. Je tam bar a stoly a my se budeme učit je prostírat a na konci roku možná i míchat nějaké drinky, protože v učebnici stolničení je na konci seznam drinků :D.

Šestý den jsme měli toulky po městě, kde ta škola a to mi přišla jako nehorázná ztráta času :D. Jelikož všecky ty místa, kde jsme byli já znám. A pak jsme akorát šli do kavárny, kde má jedna skupina praxe a tam potom řekla, že si můžeme objednat co chceme a jak dopijeme tak zplatíme a mužeme domů (samozřejmě alkohol byl zakázaný). Já si nedal nic, protože pořád tam jezdím se sevřeným žaludkem a trochu nervózní a nevím, jestli by to ve mně zustalo (a nebo jestli by to zustalo aspon v té sklenici :D). Potom jsem se zvedl a odešel jsem domů. Sedl jsem do busu dal jsem si sluchátka a jel jsem domů.

A pátek. (než začnu den musíte vědět, že nám říkala, že nás nepustí ani na záchod z hodiny, protože se jí pry jednou na záchodě zfetovala žačka a měla z toho velké problémy a tak nás nikam nepustí). První hodinu jsme měli odborný předmět Technologie přípravy pokrmů a pry to bude jeden z nejdůležitějších pokrmů pro kuchařskou část a bude to i na závěřečných zkouškách. Učitelka se mě pak zeptala (viděla moje příjmení) jestli na té školy byl někdo z rodiny a já tam skutečně měl bratrance:D. Potom bylo stolničení, ale na to máme třídní a nedostali jsme se k předmětu. Šel jsem za ní, že potřebuju potvrdit oranžovou kartičku (čekám na Odisku a do té doby bych to musel platit) a ona si na rychlo podepsala nějaké papírky a pak mě poslala na sekretariát který je na jiné budově než mám já třídu (nepustí nás ani na záchod a mě pošle na jinou budovu :'D) Pak jsme se zvedli a šli do divadla (přikazala nám, že musíme byt oblečení společensky že musíme mít černé kalhoty atd..) A to divadlo bylo uplně o ničem a moc dlouhé. Akorát když to skončilo musel jsem sestře volat jak se dostanu od divadla k autobusové zastávce, kde mi jede bus :DDD (ona chodila na školu ve stejném městě a hned vedle te moji školy:D) pak jsem čekal deset minut na autobus a šel jsem domů...

Toto byl můj první týden na střední. Příští týden mě čeká praxe takže nevím jak to bude a jestli budu mít sílu něco psát. Ale příště by mohlo byjít to ptejte se tak ještě piště otázky :D. Zatím se moje třída jeví, že je v pohodě. Tak jsem nesnášel třídu na základce tak si myslím, že až víc seznámime tak budeme tady v pohodě, což je super. Do komentář mi můžete napsat co váš první týden :).
Cedor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adine Adine | E-mail | Web | 11. září 2016 v 14:58 | Reagovat

Tak jak vidím, zatím to vypadá dobře, ne? Myslím, že se nemusíš ničeho bát. Ostatně moje sestra je na zdravce ve druháku, a ta to má mnohem, mnohem složitější než ty.
Můj první týden? Hromada sešitů, učebnic, učitelů, problémů, chybějících učebnic, klíčky, a tak. A taky jeden spolusedící, kterého bych nejradši zabila! :D
Přeji ti jen to nejlepší! Ať se tam spřátelíš a nikoho nenávidíš! :-)

2 cincina cincina | Web | 13. září 2016 v 14:16 | Reagovat

Něco jsem věděla, něco pro mě bylo nové, ale jsem ráda, že jsi spokojený, protože si stresoval vážně hodně:)
Taky si myslím i podle toho, co si psal mě, že až se lépe poznáte, tak to bude v pohodě:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama