První týden praxe

15. září 2016 v 18:08 | Cedor |  Deník
Ahoj,
jistě si všichni pamatujete TENTO článek. Psal jsem v něm, že nechci jít na kuchaře, protože se bojím, že nebudu dávat ty praxe, jelikož je FattyPillow popisoval jako naprosto hrozné. Dneska vám napíšu jaké to je u nás.


Já jsem ve školní jídelně na hlavní budově. Každý den na praxe vstávám v 5:00 - v kuchyni máme být v 6:30. Autobus mi jede v 5:47 a většinou jedu i se svými spolužáky z města, kde jsem i já. Jeden z nich je ale na jiné budově a s tim druhým mám praxe a dokonce jsem s ním i ve stejné skupině:D. Při cestě tam, ale většinou nikdo nemluvi, protože se nam chce spát. Když dojedeme do města tak se jde do školy, já tam jsem vždycky první ze všech, což je fajn, protože se můžu i sám převlíkat:D. Vždycky se začíná vařit, když příjde první student, což jsem já.

V pondělí, což byl první den jsem tam, ale první být nechtěl a tak jsem čekal až někdo přijde. Mistr nám ukázal kuchyn a pak se šlo převlíkat a normálně pracovat. Vařilo se hovězí maso a zeleninová polívka (aspon myslim :D) jak všichni víte tak mám obrovské štěstí a řízl jsem se o nůž ještě před nástupem na pracoviště. (V batohu jsem měl své nože, což jsme měli mít všichni a jak jsem si vytahoval věci tak jsem se řizl do prstu) takže prvních 10 minut jsem seděl v kanceláři s náplastí. Pak jsem šel míchat polévku. Potom jsme měli přestávku ve které nás mistr rozdělil na skupiny "výdej" (lidi co vydávají oběd pro ostatní studenty) "bílá umývarna" (lidi co umývají talíře, příbory atd... "černá umývarna" (lidi co umývají hrnce, plechy a atd..) Já jsem v černé umývarně a mám tam i ty, se kterýma se bavím takže paráda. V celé kuchyni je 10 studentů, kteří mají praxi (my), dvě kuchařky, jedna je super a ta druhá je ženská, kterou každý nesnáší a pak mistr a ten je v pohodě. Hned v pondělí jsem chytl vytírání. Celou kuchyn jsem vytřel 5x protože se to té ženské nelíbilo, že tam jsou šlápoty (bodejť ne, když to bylo ještě mokre a ona se tam prochazi) Pak přišla k nám do umývarny a vzala si kybl, přičemž jí u toho asi 6 kýblu spadlo a pak nam řekne: ,,Proč si tady neudržujete pořádek?" V ten moment jsem měl chuť jí zabit... Pak jsme myli kalíšky na polívku a byli umyté normálně, ale když jsme je šli odnést na výdej tak ta fůrie přišla náhazela je na nás zpátky, že jsou špinavé....

V úterý se vařilo nepamatuji si to:D, ale řízl jsem do opět do palce a ještě k tomu tak blbě přes nehet, že jsem si kus nehtu uřízl (malý kus, ale přesto) a díru v prstu mám obrovskou. Spolužák se kterým jezdim busem mi začal říkat pořezany :'D. Ačkoliv už nevím, co se vařilo tak vím, že ty hrnce co jsme myli byli celé od toho jídla a nešlo to umýt houbičkou a museli jsme to mýt drátěnkou a ještě jsme museli na to tlačit, aby to pustilo..Hrůza. Pak nám kuchařky přinesli česnek a museli jsme ho loupat. Ruce mi nikdy víc nesmrděly. Pak ještě jsme loupali i cibulu, přičemž moji spolužáci u toho brečeli a já ne, protože na toto jsem zvykly z domu :D (jakože oči mě pálily a trochu jsem posmrkával, ale jakože neslzily mi oči). Potom přiběhla zas ta bachařka (zla kuchařka) a řekla at vytřeme a já se toho chopil podruhé. Přičemž mě seřvala (Ale fakt seřvala), že jsem myl včera a my se musime prostřídat a ted to dělat nemám (dá se to říct i v klidu ne?) Psal jsem to Dominikovi a pak jsem mu napsal: ,,Dva dny a už ji nesnášim." a on:
Hrozně mě to pobavilo :'D :'D..

Ve středu jsme vařili špagety a špenátovou polívku. Přišel jsem opět první a mistr mě hned poslal na vykrojování rajčat (takové to bílé nahoře) a zespoda dělat křížky. Pak přišel spolužák (říkejme mu R btw, je to ten se kterym jezdim busem) a dělali jsme spolu rajčata. Já nahoře dělat díry o velikosti pěsti a on to vždycky rozřízl až do půlky takže skvělá dvojce! :D a já byl přirazený na omáčku takže jsem se pořád byl u ní a musím říct, že moje zástěra je cela červena:D. Musím říct, že ten první týden ve škole byl takový, že sice jsem s nima občas mluvil, ale pořád jsem o přestávkách seděl sám, ale na té práxi jsem se s nimi docela dost seznámil a už mi dokonce říkají ať si k nim sednu třeba na bus (třeba dneska se to stalo, ale to se dozvíte až v odstavci pro dnešní den:D)

Ve čtvrtek (dnes) jsme vařili fazolovou polévku a buchtičky s krémem (říkáte si Mňam? počkejte po tom co vám napíšu to už nikdy nebude jíst:D) zase jsem přišel první a poslali mě na krájeni cibule. Tu jsem nakrájel a dal do hrnce a vařil jsem to (základ pro polívku) potom když už byla cibule hotova tak do toho mistr nasypal mouku a zhoustlo to. Přitom míchání na mě vystříkl olej, mouka a cibula, všecko horké a spálilo mi to ruku. Máme ted na ruce 3 červené fleky a mistr mi to nastríkal nějakým sprejem. R si ze mě dělal srandu, že jak se neříznu tak se spalim :D a on právě dělal ty buchty a jak jsem to viděl tak na plechy potřeli uplně litr oleje a ještě pak na buchty dávali olej a ono to už v tom uplně plavalo. V životě jsem tolik oleje ještě neviděl.:D Odpoledne jsem si dal jen tu polívku a buchty ne, protože fakt to byl humač. Pak jsem šel zase míchat tu polívku. A jak byla hotova tak jsem ji zcedil, přelil do vozíku na polévku a ten jsem odvezl na výdej (což dělam každy den tam:D) Pak jsem šel do umyvarny a myli jsme nádobi. Byl tam jeden hrnec s připáleným pundinkem a spolužák ho musel umýt a my mu pak chtěli pomoct, ale ta kuchařka přiběhla s tím, že on se do toho pustil tak ať to i dodělá.. A zakazala nám mu pomoct. Dnes jsme měli hotovo už v 11 (normálně to děláme tak do těch 12:45) a museli jsme tam zustat, protože můžeme domu až v 13:00. takže jsme tam už pak jenom seděli a pak najednou mě mistr zavolal s tím, že já mužu už domů, protože jsem přišel první. Tak jsem šel do umývarny jim říct jaakože už mužu a R mi řekl, že semnou chce jet busem domu (což mi udělalo hroznou radost) a já mu řekl, že se mi taky nechce jet samotnému a tak na něj počkám. Šel jsem do šatny a převlékl jsem se. Pak jsem přišel ke kuchyni, kde už studenti čekali až je mistr pustí a mistr mi jen řekl: ,,Už můžeš jít." a já jen: ,,Čekám na R." a on: ,,To je zbytečné... Ale mužeš už jít." Ale počkal jsem na něj. Pak jsme už konečně dojeli domů..

Jsem rád, že jsem chytl tak dobrou třídu :) jak jsem tady už psal tak na ZŠ jsem je tam všecky nesnášel. Zitra mě čekaji poslední praxe a pak už mám školu na týden a až pak jsou další praxe. Těším se na ty spolužáky, ale na tu práci ne:D. Zitra máme dělat kuřecí závitky (španělské ptáčky) a vubec nevim jak to dopadne:D. A doufám, že se neříznu nebo nespálim :D celý týden jsem si nic neudělal jen jeden den :D, ale zatim se tam někomu něco stalo jen mně a ještě jednomu spolužákovi. Celkově mě to baví v té kuchyni, ale jak myjeme nádobi tak mě to k smrti nebavi a chci domu. A po celém tom dnu jsme i všichni už unavení. Nicméně těším se až si vyzkouším číšničinu. Předem říkam, že ta restaurace (číšničinu nemáme na škole) bude platit milion za nadobi, až tam přijdu ja:D.
Jestli máte někdo praxe napište mi co děláte (pokud jste kuchaři tak přehánějte:D) tímto se s vámi ločím.:)
Cedor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lotty Lytton Lotty Lytton | Web | 15. září 2016 v 18:37 | Reagovat

Nó....mě právě vzali na hotelovku. Tohle všechno mě taky čeká. Ne že bych se těšila :D

2 Gabriella Gabriella | 18. září 2016 v 20:43 | Reagovat

Já se příšerně bojím přijímaček ,které mě tento rok čekají. Chtěla bych buď na uměleckou či na sociální, ale bojím se, že na tu sociální mě nevezmou... Takže zvažuju nějaký učňák... :D je dobře ,že jsi se třídou spokojený! :)

3 cincina cincina | Web | 18. září 2016 v 23:25 | Reagovat

Já jsem ráda, že jsi spokojený s třídou a že tě baví i ty praxe:D O tvých zraněních vím, to ses mi zmiňoval:D A vlastně i o tom dalším:D
Jsem za tebe vážně ráda a jen tak dál!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama