Nechci na kuchaře

27. července 2016 v 6:15 | Cedor |  Deník
Ahoj,

Po dlouhé době jsem zase dostal nápad na článek, protože moje nálada zase chytla ty jeji stavy a mně strašně šibe :D...
Doufám tedy, že tento článek nebude nějaký úplně retardovaný :D a bude se dát číst. Ti z vás co mě čtou delší tak ví, že po prázdninách jdu do prvního roku střední školy a budu se učit kuchařinu (save me plz). Udělal jsem totiž snad to nejhorší, co jsem mohl. Pojďme se podívat.
Aby jste pochopili tento článek doporučuji se podívat.
Z toho co Fatty vypráví tam vubec nechci. Ty praxe, které Fatty popisuje jsou naprosté fiasko :D a navíc já jsem strašný debil, protože :D z nervozity se mi klepou ruce (a milion dalších příkladů co se mi děje jsem již psal) a prostě VÍM, že se tam něco stane, něco rozbiju nebo tak. Mamka mě sice furt uklidňuje, že se tam jdu učit a že nebudu sám co tam něco rozbije. Jenže já jsem jednou malem umřel při obyčejné koupi rohliku (jako vážně:D).

Jestli ja tam přijdu a pošlou mě do školni kuchyně, abych vařil a dělal tam tak mě odvezou :D. Pokud totiž si budu moxt vybrat v mém městě nějakou restauraci sám tak je to fajn, protože tam chodí normální dospělí lidé a a bude to ok, ale jak pujdu do školní kuchyně kde jsou 16 - 19 leté "děcka" tak to potež panbuh.. Amen :D... Kdyby se to tak dalo ještě změnit.:D .. Nicméně budu muset tyto 3 (ja 5 bo chci nastavbu) roky překonat a zvládnout. Pak bych šel na vysokou a tam už studoval to, co bych chtěl opravdu v životě dělat.

Na kuchaře jsem chtěl jit v období páté třídy a uplně jsem byl rozhodnutý a těšil jsem se, jenže co jsem povyrostl tak jsem si vyhlédl jazykovou školu, kterou stráááášně moc chtěl a chtěl bych ji pořád vy víte, že mám s D. doučování a i přes prázdniny jsem schopný se anglicky učit. Normálně jsem si sedl s učebnicí, kterou mi D pujčila a učil jsem se. Strašně rád anglicky mluvím a občas aj sám se sebou. Jako ne že bych trpěl samomluvou, ale já si to chci nějak nevědomě procvičit a třeba když si omylem něco udělam tak řeknu "fuck" (nebo " do p*če, ku**a a podobně O:) :D) atd... Třeba jen tak sedím a začnu si nahlas anglicky plánovat, co udělám atd... S Z (sestra D) jsme si zrovna dneska (24.7.2016) anglicky psali atd... přeložil jsem si už 2 písničky celé z hlavy třeba jen pár slov jsem nevěděl, ale jinak jsem si je přeložil a konkrétně to jsou tyto:


A s toutu se snažím bojovat:D ale většině z toho rozumim:

Aby jste si neřekli, co to sakra poslouchám :D tak D mi poradila, že písničky mi v tom hodně pomůžou, že to jsou pořáád ty stejné fráze furt dokola, akorát pozměnené, aby znamenaly něco jiného. Ona totiž dokáže z fleku na první poslech přeložit uplně celou pisničku. A já taky už dokážu něco z písniček přeložit, ale tále potřebuju Lyrics a a číst si to v případě poslechu potřebuju aspon 3 poslechly na něco:D. Ono to je tak, že mně to nadšení v to se to učit upadá, ale pak pokaždé příjdu k ní máme doučko a já to nadšení mám zpátky a aj při cestě domu (při posledním doučování jsem šel já k ní, ne ona ke mně) a přemyšlel jsem anglicky.:D.

A myslím, že na kuchaři se moc toho anglicky nenaučim. Jelikož maturanti mého ročníku NEMAJÍ povinnou maturitu z matiky, ale ti co budou maturovat po nás tak už ano (já kvůli nástavbě maturuju s žáky, kteří po prázdninach jdou do devítky) tak doufám že to nějak dám, ale maturitu z angličtiny bych mohl dát, pokud s D pořád budeme mít hodiny a já neztratim chuť a nadšení se naučit anglicky.
Toto všecko mi D pujčila na učení :D. Ještě pak budu psát slohovou práci na téma "moje budoucnost", abych tam psal pouze ten budoucí čas a neměl tam pak chyby, protože jsem zatím spolu opakovali jen přítomný a budoucí čas. Samozřejmě ze školy znám was/were, koncovka ed a nepravidelné tvary, ale D si chce byt jistá, že to opravdu umím a tak jedeme od těch začátků. A rozhodně si myslím, že od té doby, co mám s ní doučování tak jsem se o hodně zlepšil (mimochodem jsem našel sešit z osmé třídy a to jsem byl uplně marny :D jsem vubec nevěděl, že Do je v minulem času did a normálně jsem psal do/dont atd.... Ale to jsem doučko ještě neměl a ani jsem nijak netoužil umět anglicky.

Nyní jsem i na facebooku našel stránku ktera se jmenuje "Power of positivity" a jsou tam krásné citáty (v angličtině) a já si je překládám a po případě sdílim :D. D a Z mi vždycky jako jediné dají lajk :'D :'D...
Co ale nedělám je to, že se nedivám na youtubery zahraniční, ano všichni řikají, že to je nejlepší na to učení, protože to slyším atd... Jenže jediné co MĚ to naučí je tak maximalně přízvuk, protože američani a angličani určitě nemyslí na to, že se skrz jejich videa někdo učí anglicky a nebudou kvůli vám mluvit pomalu jako pražák (pardon :D)
A já prostě nestíham rozumět tomu, co říkají, i když to třeba už umím, na toto si teprve musím navyknout.

Myslím, že tento kuchařsko-anglický článek mužu ukončit:D. Prvně jsem nevěděl moc jak a o čem psát a nakonec jsem si tu vylil své myšlenky o tom. Děkuji všem co to dočetli až tady a pokud se vám nějakým způsobem ten článek líbil tak mi mužete napsat nějaký komentář a loučím se s vámi! :) Děkuji:)
Cedor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 27. července 2016 v 6:52 | Reagovat

Vaření se nemusíš bát, nakonec to je docela zábava :-)

2 Eliss Eliss | Web | 27. července 2016 v 14:16 | Reagovat

Ale ano, byla jsem kuchař číšník, a bavilo mě to. Spíš tam šlo jen o škrábání brambor, loupání cibule, a pak nám ukazovali jak se co dělá, přímo k vaření nás moc nepouštěli. Ale u vás to bude třeba jiné, přeji hodně štěstí

3 Adine Adine | E-mail | Web | 27. července 2016 v 17:17 | Reagovat

Určitě to zvládneš! Navíc jsou ještě prázdniny, tak se nestresuj! :) Melanie Martinez znám, a je to super zpěvačka...
No a k Fattymu. Já ho nesleduji, ale pár videí od něj jsem viděla (popravdě jen dvě a hrozně se jím znechutila :D). Asi bych mu moc nevěřila. Třeba to jenom zveličuje. :)

4 Lone Howler Lone Howler | E-mail | Web | 27. července 2016 v 18:35 | Reagovat

Musím říct, že asi byla chyba dívat se na ta videa. Protože jsi kvůli tomu teď víc a víc nervózní. My máme taky takovou menší „praxi“. Ale je to prostě jen na počítači, ta grafika, kterou studuji. A já jelikož jsem učební technologický obor, tak jsem si myslela, že se tomu vyhnu a pak jsem se zkontaktovala s jednou absolventkou a ona řekla, že taky budu muset. Měla jsem z toho deprese, protože jsem si řekla, že chci přímo polygrafii, ne umět grafiku. Každopádně to bylo zbytečné, jelikož jsem prý „nejlepší ze třídy“. Nemyslím si to, ale není to tak špatné, takže v pohodě.

To s tou angličtinou, to ti opravdu rozumím, taky jsem se k tomu u mě chtěla rozmluvit. Protože je to nějakou tu dobu už má součást. Jak je o mně možná známo, tak mluvím sama se sebou. Především v práci, když mám samostatnou směnu, když jedu na kole, když jdu do školy, když se doma nudím, i když to tak často není. No a dřív jsem mluvila česky a teď většinou anglicky. Když to jsou teda nějaké opravdu rychlé pochody, což u mě určitě není nezvyklé, tak je to i česky, nebo se mi to střídá. Ale většinou přemýšlím v angličtině, protože je to krása. Ale já mám prostě pocit, že se o k mému hlasu nehodí a neskutečně mě to sere.
Co se týče těch videí, tak mě nejvíc pomáhají seriály. U písemky jsem si vzpomněla na tolik frází ze seriálů, že se do školy prostě neučím nikdy a nejhůř dvojka, nikdy nic horšího. Lepší je to teda z britských, nebo-li angličani, protože mají ten přenádherný britský přízvuk, kterému popravdě rozumím lépe, jelikož ta slova lépe zdůrazňují. Američané strašně rychle komolí a já tomu upřímně opravdu nerozumím, bez textu nic nevím. A zkus se dívat na seriály s anglickýma titulkama. Když ti něco bude dělat problém, tak to prostě stopneš. Nebo u zahraničních youtuberů máš většinou i možnost na anglické titulky, občas je to trochu vedle, co se týče toho, jak rychle to naskakuje, ale může ti to pomoci, když budou třeba rychle mluvit.

Pěkný článek, ničeho se neboj. Všichni děláme chyby, bez toho bychom se nikdy neposunuli dál.

- S Láskou, Lone Howler

5 Whirpy Whirpy | E-mail | Web | 27. července 2016 v 22:59 | Reagovat

Já docela ráda vařím doma, ale jako obor kuchař na střední bych si asi nezvolila, když už tak cukrář...ale u mě učební obory nepřicházely naopak v úvahu vůbec :D
Ale chápu, že vzhledem k tvým poruchám učení prostě nebyla jiná možnost, takže pokud chceš víc, tak to chce makat no.
však na maturitu z matiky ti stačí do čtyřky tuším 17 bodů, dělali jsme nějaké maturitní příklady ve škole ke konci roku a paradoxně to bylo lehčí než to, co nám ten z*rd matikář dával na písemku.
Jinak držím palce s angličtinou a střední se neboj! )

6 Bezi Bezi | Web | 28. července 2016 v 11:42 | Reagovat

Určitě to zvládneš a nakonec to to i možná bude bavit!  :-)
A mimochodem, to jsem já Bezejmenná, změnila jsem adresu blogu a přezdívku. :-)

7 *Mushroom* *Mushroom* | Web | 28. července 2016 v 17:30 | Reagovat

Tak to jsi na tom asi stejně jako já. Jakmile bych se dostala někam k nožům nebo podobným nebezpečným nástrojům, skončilo by to špatně. Ne jen pro mě, aledost možná i pro mé okolí! :D Ale neboj se, určitě to zvládneš. Zvládlo to před tebou spousty lidí, tak proč ty bys neměl ;)
A jinak ohledně té angličtiny - taky jsem se v poslední době rozhodla že se jí opravdu naučím. Protože se to prostě hodí. A D má pravdu - písničky jsou na učení nejlepší. A potom také filmy, nebo seriály s anglickými titulky. :) Přeju hodně štěstí! :)

8 *Anne *Anne | Web | 3. srpna 2016 v 16:42 | Reagovat

Hele já měla jít na jazykovku taky :D teď jsem na ekologii a ochraně životního prostředí a vůbec mě to nebaví :D kromě těch hodin angličtiny a konverzace. Každopádně ti držím se vším palce, to určitě půjde, všechno zvládneš :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama