Deník 7.6.2016 Úterý

11. června 2016 v 8:00 | Cedor |  Deník
Ahoj,
Nevím jestli jsem vám o tom říkal, ale mám doučování na angličtinu. Ne, že bych anglicky moc neuměl nebo tak, spíš jde o to, že se anglicky naučit chci a kvůli podmínkám ve škole to moc nejde. A jedna kámoška od sestry anglicky umí naprosto výborně a tak jsem si řekl, že jí navrhnu psát si anglicky s tím, že mě bude opravovat, když udělám chybu. Ona to přijala. Raději vám nebudu říkat jaké strašné chyby jsem dělal ze začátku. Ovšem tím opravováním a čtením jejích zpráv jsem toho docela dost pochytil. Dále jsem se začal znovu koukat na game of thrones, ale s anglicky s titulkami a stáhl jsem si aplikaci Duolingo. Jenže skoro nic z toho mi nepomáhá až tak moc a ta kamarádka mi jednou navrhla, že mě bude doučovat, že to bude zadarmo, že se každý jeden den v týdnu domluvíme a ona sem příjde. Já jsem jí na to řekl, že nemám problém za ní přijit já, že ona mě bude doučovat, nic z toho nemá a ještě tu bude chodit, ale ona mi řekla, že prostě příjde ona:D. No tak jsem ji na to kývl.
Už mám jednu hodinu za sebou a rád bych s vámi probral jaké to je:).


Přišel jsem normálně ze školy a uvařil si kávu. Začal jsem trochu uklízet, protože měla přijít a když by tu byl bordel tak by to bylo trapné a ještě by mi všichni členové rodiny vynadali:D. Tak jsem umyl stůl, vysál, porovnal to na posteli a tak a bylo uklizeno. Poté jsem na stůl položil všechny potencionální věci, které bychom mohli použít jako je moje školní učebnice, normální učebnice, školní sešít a pracovní sešit. Nevyužili jsme nic:D.
Po nějaké době přišla sestra a ta její kámoška (byly se opalovat) a když se vrátili tak jsem myslel, že si bude chtít dát kafe, zakouřit si (ona i moje sestra jsou kouřáci) nebo tak, ale ona ne hned šla doučovat:D. První co udělala tak se podívala na mojí slohovku o Game of Thrones, která byla na stránku a půl. Měl jsem 6 chyb, ale mockrát to bylo to, že jsem zapomněl použít minulý čas, ale pak jsem ho zase použil dobře prostě šlo o nepozornost. Takže řekla, že tuto chybu bude počítat jen jednou takže v tomhle ohledu mám chyby 3.
Poté mi napsala na papír 10 vět, které jsou docela jednoduché, ale souvisí s učivem, které bereme. (chce si být jistá, že to budu umět tak jsme brali průbehový a prostý čas)
Poté mi říkala, že se ve třetí osobě jednotného čísla přidává s nebo es (třeba does, she likes the kitchen) a podob. Myslím, že jsem to pochopil dobře. Jak četla tu mojí slohovku tak řekla, že ani tak nemám mezery v něčem jako spíš, že občas nedám pozor třeba na ten minulý čas. Tak mi poradila ať zkusím napsat nějakou slohovku a jenom v jednom čase, třeba i v tom minulém, že pry takhle si na to má hlava zvykne (na to, že se tam přidává ed nebo se mění celé slovo podle nepravidelnosti sloves, že tam má být nějaké was a když tam už je was tak nemužu sloveso měnit do minulého tvaru atd... Myslím, že to jakoby vím, ale potřebuju si to procvičit. Až se jednou budu stěhovat do té Británie jak mám v plánu tak tam už si nebudu moct dovolit udělat chybu)..
Já jsem určitě za to doučování vděčný, dokonce až sestra nebude mít zkouškové období ve škole tak se bude učit semnou, ale každý budem dělat něco jiného a oba budeme mít úkoly a psát:):D

Děkuji, že jste si tento článek dočetli až sem. Další hodinu budu mít 11 (což je den kdy vy toto čtete:D). Děkuji vám za váš čas a za vaší poznornost. Tímto bych se rád rozloučil!:)
Cedor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 E. E. | Web | 11. června 2016 v 10:22 | Reagovat

Kamarádka je hodná, že tě takhle doučuje, navíc za to nic nechce. To se jen tak nevidí.
Určitě ti to doučování pomůže, aby jsi se zdokonalil!
Hodně štěstí:-)

2 Sarah's History Sarah's History | Web | 11. června 2016 v 17:36 | Reagovat

To anglické doučování je přímo geniální nápad, sama bych to brala, ale nejdřív bych se hodně styděla. :D Snažím se v hodinách dávat pozor a čtenému textu rozumím, ovšem psát slohovky je už moc těžké a jsi opravdu dobrý, že to takhle zvládáš. :) Tohle všechno si vžiješ, půjde ti to. Navíc si to moc přeješ a snažíš se, to je moc důležité.
S tím stěhováním do Británie ti moc držím palce. :)

3 cincina cincina | Web | 11. června 2016 v 19:02 | Reagovat

Myslím si, že ti to doučování určitě pomůže:) Taky si myslím, že děláš chyby z nepozornosti, však pamatuješ si, jak jsme si jednou psali anglicky:D
Jsem ráda, že jsi spokojený, protože to je podle mě důležité a určitě na sobě uvidíš i nějaké zlepšení:)

4 Lia Lia | E-mail | Web | 11. června 2016 v 23:15 | Reagovat

Nejdřív chci poděkovat za tvůj komentář, potěšil mě, zároveň chci tak i říct hodně štěstí k dosažení tvých cílů, snad se na všechny z nás usměje štěstí. S angličtinou, fuha, miluju ajinu :D Hraju hry, takže se musím nějak domluvit s teamem a ne vždy to jsou češi, slováci..

5 Whirpy Whirpy | E-mail | Web | 26. června 2016 v 13:58 | Reagovat

Jazykovky a soukromé hodiny jazyků jsou podle mě jedna z nejlepších cest k zlepšení. :)
Hodně úspěchů a od kamarádky je moc pěkné, že tě doučuje zdarma.
Já platím 200 za hodinu, ale chápu tu lektorku, já bych taky ty lidi kasírovala. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama