Deník 22.4.2016 Pátek

22. dubna 2016 v 21:55 | Cedor |  Deník
Ahoj, jak jste si určitě všimli trochu teď flákám vaše blogy. Dokonce i já moc nepíšu, nepřepisuju nečtu. Je to proto, že tento týden v úterý k nám přišla třídní a řekla nám, že jsou třídní schůzky a řekla nám naše známky. Já je měl hodně, ale fakt hodně špatné a tak jsem hned o přestávce běhal za učitelkama a učitelema pro opravné písemky a hrotil jsem to do sebe. Avšak potom přišel táta z třídních schůzek a řekl, že tak hrozné je nemám. Nejsou zdaleka nejlepší, ale ani nejhorší. Co se týče střední školy tak mě vzali a v pondělí místo školy jdu odevzdat zápisový lístek, takže jsem za vodou. Nicolase i Jarka vzali taky takže fajn. U Dominika to nevíme, protože zapomněl ve škole registrační číslo (učitelka nám dovolila celých 45 minut koukat na výsledky) ale z těch, které měl dojem že jsou ty jeho byly u nepřijatých. A nyní nám to nechce říct takže nevím. Co se škole jako tak týče je den Země a my se školou šli na náměstí. Vy víte jak moc nesnáším hodně lidí kolem mě a dotyky a tam to bylo neskutečné. Bylo tam snad celé město.. No hruza.

Co se týče mě osobně začal jsem se jako samouk učit Rusky. Angličtina mi nestačí, Španělštinu neumím kvůli neschopnosti učitelky (než odešla tamta měl jsem ze ŠJ 2 a teď s novou mám 4) Co na tom učení ruštiny je tak fajn je to, že se nemusím stresovat písemkou nebo čtení před lidmi, jen protože vás vyvolá učitelka. Prostě když mám chuť sednu si učebnicí a počítačem a pouštím si nahrávky a cvičení. Ovšem v sedmé třídě jsem se píjlásil na ruštinu, ale milá paní pražačka na finanční gramotnost, která je i zástupkyně mě dala na šj s důvodem, že bych se podle ní kvůli mé dys nedokázal naučit azbuku... Naučil jsem se jí asi za dvě hodiny. Sice nějaké slovo čtu pět minut a občas zapomínám, že Y je U, že B je V, že P je R, ale nakonec si vždy vzpomenu a přečtu to dobře. Momentálně jsem ve třetí lekci, ale moc toho neumím ruština je poměrně težká a budu si toho muset víc zopakovat.

Na střední škole bych si rád vzal jako volitelný jazyk ještě němčinu. Rád bych uměl plynule Rusky, Anglicky a Německy a soudě zpráv známých, co na tu školu chodili předemnou tak Němčinu tam mají. Bohužel i ŠJ.

Co se týče rodiny tak vám neřeknu nic až na jednu věc. Muj psík Benji:
Si nějak vyhodil čéšku a onemocněl. Začalo to tak, že měl extrémě silné větry (pardon, pokud jíte) a jeho stolice byla řidká (pardon, pokud jíte) a pak jednoho dne se neudržel na nohou. Prostě spadl a hýbal jen hlavou. Okamžitě jsme ho brali k veterináři a ten mu píchl injekci a dal nějaké vytamíny. Nyní je v rámci možností v pohodě. Už zvládá chodit a nebolí ho to, ale nesmí skákat a moc se natahovat, což je problém, protože zásadně spí v poteli ne v pelíšku (nám to nijak nevadí) a na tu prostě skočit nebo z ní seskočit prostě musí, že.

To jest u mě všechno. Do svého realného deníku píšu všechno a ještě furt nebyl čas mu oznámit, že jsem přijat na školu! A asi mu to už dneska ani neapíšu, protože se mi nechce už nic. Nyní je zasloužený třídenní víkend tak vám budu všecko komentovat! Děkuju za dočtení a omlouvám se za neaktivitu.
Cedor
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nebulis Nebulis | Web | 23. dubna 2016 v 0:05 | Reagovat

Držím palce s ruštinou! Ona není tak těžká, občas docela podobná čj někdy ale vůbec :D Pokud jsi zvládl azbuku, tak už to bude v pohodě. Jenom slovíčka, slovíčka a slovosled.
Jazyky tě musí bavit a opravdu se hodí! :)

2 Gabriella Gabriella | Web | 23. dubna 2016 v 11:13 | Reagovat

Ruštinu se učím už druhým rokem a nepřijde mi zase tak těžká. Takže držím palce s učením :) jen je dost důležitý přízvuk a azbuka. Slovíčka bývají taky někdo o hubu :D .Sama bych se chtěla naučit francouzsky. Ten jazyk se mi prostě hrozně moc líbí ♥ a ten psík je strašně zlatý :)
A s těma článkama si nedělej starosti taky na to v poslední době trochu nemám čas :D

3 crazyjull crazyjull | Web | 23. dubna 2016 v 13:56 | Reagovat

Gratuluji k přijetí. :) Já se letos španělštinu učím jako nepovinný jazyk, ale moc mě nebaví. :D

4 Loluo Loluo | Web | 23. dubna 2016 v 14:35 | Reagovat

Oh, a co půjdeš studovat? Jdeš teda na toho kuchaře?:)
Tak to je doslova diskriminace. Já mám ruštinu třetím rokem a jediné, co umím, je azbuka (a tu ani neumí všichni). Učili nás ji snad rok a půl. Byla jsem velký nadšenec do ruské kultury a jazyka, dokonce jsem dělala věci navíc a tak.. ale pak nám taky změnili učitelku a jsem ráda, že sotva něco přečtu. Doufám, že si to udržíš.
Já budu mít na střední jen angličtinu (muhehe) a žádný jiný jazyk mě momentálně neoslovuje.. chtěla bych umět skvěle anglicky, s tím už bych se domluvila:D
Jinak promiň, že teď nekomentuju.. klidně u mě taky nemusíš komentovat, když se ti to ode mě tolik nevrací.. nějak teď nemám čas.:(

5 Y. Y. | 26. dubna 2016 v 8:18 | Reagovat

Ony se ty jazyky dají naučit i jako samouk. To, že na to učitelka byla taková neznamená, že může za to že ses na to vykašlal, neumíš to a nechceš se to sám naučit.  :)

6 Whirpy Whirpy | E-mail | Web | 26. dubna 2016 v 17:46 | Reagovat

Na základce jsem taky měla učitelku od které jsem NJ vůbec nechápala, ale ono to bylo taky tím, že jsem celou základku té němčině 2x nedala a uklidňovala se tím, že na střední si dám jakýkoliv jiný jazyk. :'D
Je tedy fakt, že mi tu němčinu zhnusila učitelka, ale taky jsem k tomu sama přispěla, jako měla jsem z toho sice za 2, ale totálně jsem neuměla německy komunikovat a vůbec jsem tomu nerozuměla.

Každopádně na střední jsem měla na výběr nakonec jen mezi RJ/NJ a samozřejmě jsem si nakonec vzala NJ, protože jsem ji přece jen už trochu uměla a na střední se to bere celé od znova. (takže prvních asi 5 lekcí = pěkné známky za nic)
A teď jsem za to ráda, protože z NJ nedostávám horší známky než 2, zatímco ti, co přešli z NJ na RJ (a opačně, ačkoliv v NJ se nemusíš učit abecedu) hned nachytali špatné známky, protože učitelka očekávala, že už se tu azbuku naučili snad v létě nebo co. Takže jim dala docela sežrat to nováčkování.
A navíc jsem NJ začala i v jazykovce, kde už jsme u minulého času, což se mi taky bude hodit a našla jsem tam k němčině vztah. Myslím, že podobně bys to měl možná s ŠJ. :D
Ale RJ je taky fajn, mám v plánu nějaké ty základy, ale momentálně na to není moc času jelikož musím upřednostnit povinné školní předměty. -.-
Jinak je dobře, že je Benji už v pohodě a nedej bože jste ho nemuseli nechat třeba utratit, ztráta zvířátka je bolestivá. :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama