Duben 2016

Buffy, přemožitelka upírů

9. dubna 2016 v 11:10 | Cedor |  Já o...
Přes mé prázdniny a nemoc jsem se rozhodl vrátit se do mých mladých let a zavzpomínat na Buffy, přemožitelku upírů - té době můj oblíbený seriál, původní plán byl kouknout se na jeden, dva díly a konec jenže mě to chytlo a jsem ve třetí sérii :DD.

První série - Je to spíše série pro seznámení s dějem. Nicméně každá série má svoje "téma". První série tedy ukazuje válku přemožitelky proti královi upírů. Přičemž Buffy na dvě minuty zemřela což způsobilo příchod nové přemožitelky, jenže Buffy oživili což způsobilo dvě přemožitelky současně. V druhé sérii přišla Kendra


Ale ta zemřela a přišla Faith.


ze začátku byla Faith a Buffy parťačky,
ale potom se Faith spletla a místo upíra zakolíkovala člověka a podle slov Buffy poté "zvlčela a zabíjela lidi". Faith totiž začala pracovat pro starostu města, démona, a byla zlá. Což vyvovalo spoutu soubojů s Buffy:


Potom Faith utekla a už o sobě nedala vědět. Líbilo se mi jak jí Buffy řekla: ,,Co je? Zabíjíš lidi a bojíš se umřít?" Ten seriál byl pro mě uplně všechno za mých mladých let:D. Ve čtvrté sérii šla Buffy, Willow a Xander na vysokou školu a tam Willow potkala Taru a s ní zjistila, že je lesba. Jenže v šesté sérii Tara zemřela

A Willow nasála všechnu zlou magii světa
Toto video zachycuje i jak se z toho dostala. Prostě Xander jí řekl, že jí má rád což ji z toho dostalo. Potom nastala sedmá série, kde Willow byla na léčení a soustředění, aby mohla opět čarovat bez toho, aby jí černaly vlasy, žilnatil obličej. Ovšem to už nešlo. Pokaždé, když Willow nyní použila magii byť sebemenší tak se jí to stalo. Proto nyní chtěla pomáhat bez magie ovšem to jí nevyšlo, ale o tom až později.

Buffy přivedla do Sunydale potencinální přemožitelky. Ty které by svou moc dostaly po její a Faithiné smrti. Vycvičela je. Uměly už všechno co obyčejná přemožitelka jediné co jim chybělo byla - Přemožitelská síla, což je základ. Poté, ale co Buffy objevila Caleba (super silný kněz, který byl téměř nepřomožitelný) musela povolat Faith a vydat se s ní na boj proti němu. Což dělat neměly, prtože spousta potencionálních přemožitelek to nepřežily a Xander přišel o oko. A poté nastal konec serialů, který vyvrcholil tak, že byla největší bitva s prvním zel, předchůdci upírů, zabítí Caleba, Willow pomocí magie udělala kouzlo, že všechny potencionální přemožitelky jsou přemožitelky. A kouzlo bylo tak dobré, že Willow zbělaly vlasy:D.

Nakonec Anya zemřela při boji s upíry, ačkoliv jí zabil svatý. Poté zemřel spike (ale duch Spika učinkoval v seroálu Angel)
Zbořila se škola a celá Sunydale. A seriál skončil. Nyní už Buffy je jen v komixové formě, kterou já nečtu.

Snad se vám tato recenze líbila. Sice si dělím Maraton Buffy, ale spousta dílů tam chybí tak to napíšu do jednoho článku a Maratony zatím budou pouze HIMYM. Už vím jaký bude dál, ale to chci, aby jste se nechali překvapit. Tak doufám, že se vám líbilo.. Na konec vám tu dám pár písniček z jednoho dílu, kdy tam byl zpivající démon.:D Děkuji za pozornost a ahoj! :)
Cedor


Sny - Ryby a návštěva u tety a náměstí

7. dubna 2016 v 5:00 | Cedor |  Sny
Ahoj, dneska to jsou ještě sny, příště to budou sny už nebudou, protože jsem zjistil, že ten jeden mám zapsaný na tři řádky:D a tyto spojím v jedeny :D.

Deník - 3.4.2016 Neděle

5. dubna 2016 v 20:00 | Cedor |  Deník
Ahoj, možná jste si všimli, že v názvu již není pouze datum, kdy se tento den stal, nýbrž i den. Myslím, že by to bylo lepší a v deníku (reálném) ty dny píšu také. Sice to je z třetího dubna, ale jelikož dneska (pátého) má mamka narozeniny a my byli koupit dárky tak to vychází na její narozeniny, aby nějakou zcela neplánovanou náhodou mamka nenašla můj blog a nepřečetla si to. Mamka adresu sice nezná, ale já ho kontroluju téměř celý den (asi co dvacet minut), mám facebookovou stránku a k tomu všemu někdy na počítači (mám notebook takže pokaždé ty články píšu v jiné místnosti) píšu článek a mamka občas tak nějak nahlédne. A ještě k tomu všemu pokaždé, když se blíží Vánoce, její narozeniny, MDŽ, svátek (jakož jejího jména) nebo tak něco tak se vyptává, co by tak mohla dostat :D. A bohužel moje milovaná sestra toto sdědila po ní. Ale nyní již k dnešnímu dni..

Vstal jsem cca v deset měl jsem nějaký sen a dokonce jsem si ho pamatoval, ale nikam jsem si ho nenapsal, což zpříčinilo to, že už vím pouze jednu informaci z toho snu takže ho bohužel nikdy nebudete znát (ale byla tam Anna). Vylezl jsem z postele a mamka byla oblečená.
,,Kam se chystáš?" Ptám se hrozně unaveně.
,,Do práce." Odvětila.
,,Tak brzo?" Překvapil jsem se.
,,Musím zaučit kuchařku." Byla čím dál více naštvanjší.
,,Aha a kdy příjdeš?" Ptám se dál.
,,O půl jedné v noci."
Dál jsem se raději na nic neptal a šel do kuchyně. Chtěl jsem si uvařit kávu, ale sestra mi oznámila, že není a jít koupit se mi jí nechtělo. Mamka odešla a nechala nám peníze na nějaké jídlo, protože opravdu nestíhala uvařit. Sestra se mě zeptala, zda si nechceme udělat tortily, protože nám chutnají a není vůbec těžké je udělat. Souhlasil jsem a šel jsem si umýt zuby, ustlat a zapsat do realného deníku. Potom jsem viděl sestru jak už krájí maso a zeleninu a tak jsem jí vystřídal a usmažil maso. Musíte i trošičku osmažit tu tortilu, aby byla měkká (a pokud si myslíte, že to je tortilla s dvěma L tak se pletete. S dvěma L tot totiž je španělský pokrm. Bramborová placka, jednou jsem to dělal a je to vynikající určitě bude recept, ale nevím kdy protože to zas až tak často nevařím) a ohebná. No a tak si smažím maso kouknu na tortilu a ona černá:D. Vytáhnu ji a řeknu: ,,Tu vyhodíme."
,,Odkroj to spálené a ten zbytek sním." Řekla sestra.
ty zbývající jsem raději už nesmažil, poněvadž byly rozmrzlé. Potom jsem tam dal maso, zeleninu, tatarku dal na talíř a jedli jsme. Potom sestra pádila do práce taky a já tu byl sám s otcem. Navrhnul mi, že spolu půjdeme do obchodu koupit hlínu, protože mě docela baví pěstovat a máme někde (bohužel neznámo kde:D) semínka rajčat a právě rajčata se mi minulý rok povedli parádně. (někde na mém INSTAGRAMU najdete fotky sice zjistíte jak vypadám, ale co už:D) No a já si krátil chvíli tím, že jsem své mince řadil podle roku (od nejstarší po nejnovější) za půl hodiny, ale doslava půl hodiny mi už zbývalo posledních pár mincí a přišel táta a začal si semnou povídat. Pak z legrace mi do těch mincí drcnul a ony se zamíchaly do sebe. Začal se smát a já zuřit, odešel jsem do pokoje a hned začal psát do deníku. Pak jsme vyrazili a mě to nějak přešlo normálně jsme mluvili. Přišli jsme do obchodu a toto nakoupili pro mamču:
Tu knížku jsem jí koupil z legrace, ona totiž bude mít čtyřicet a nechci mít čtyřicet :D. Jinak je tam spousta citátů o věku atd... Myslím, že by se to mamče mohlo líbit no a po příchodu domů jsem napsal tento článek. Tak co líbil se vám? Já z něho nijak dobrý pocit nemám :( :D ... Ale uvidíme:) Děkuju za pozornost a čas! Zatím ahoj :).
Cedor

Sny - Střední škola

5. dubna 2016 v 10:00 | Cedor |  Sny
Ahoj, dnešní článek budeme opět věnovat snům. Hned jak dopíšu tyto napíšu ještě pár dalších, protože se mi jich poslední dobou zdá hodně. Začneme...

Byl jsem se své třídě střední školy. Seděl jsem s Dominikem (ten ze základky.. píšu to proto, že poslední dobou se objevují hodně komentářů od lidí co tu dříve nechodili). Třída byla modrá a plná všelijakých kytek. Byla hrozně malá. Byla tam tma. My jsme seděli vzadu, krajní lavice konkrétně na pravo mám pocit. Naše třídní měla černé dlouhé vlasy, brýle štíhlá a vypadala cca na 50 let. Nevnímali jsme co nám říká, protože jsme s Dominikem probírali co to je za třídu a jací lidé s námi v následujcích čtyřech letech budou. Nějaké holky, které seděly o řadu dál se bavily a učitelka šla za nějakým klukem, který byl trochu tlustčí a ona se jej zeptala co to ty holky řekly. A on spanikařil a vymáčkl se: ,,No, no ony jsou rozdováděné z alcatrazu(místní hospoda)." Poté nám řekla, že půjdeme se projít po budovách školy. Jenže my se asi vrátili o stolení dřívě, protože jsme se dostali do naše parku (v tomto městě), ale byla tam ta škola a vezli jsme se v kočátů, který táhl kůň. My seděli úplně vepředu s Dominikem. Jeli jsme a já říkám: ,,Hej! Kousek odtud je Hrádek." (zase hospoda:D) A Dominik řekl jenom "super". A najednou se mi roztrhly boty, byly celé zabahněné bez podrážky, mokré... Nechutné. A co hůř- Byl čas vystoupit já v těch botech.. Šli jsme po nějakých schodech. Připadalo mi to jako hrad, ale poté jsme byli na fotbalovém hřišti, které tam jen tak mimochodem mělo bazén atd.. Byli tam mojí spolužáci ze základky a my měli koukat jak hrají. Učitelka nám řekla, že může pujčit pár mikin, pokud je někomu zima. Zeptal jsem se, zda má i boty a ona, že ne a podala mi mikinu. Asi chtěla ať si to navážu na ty boty nebo co :D. Pak jsem se konečnš vzbudil..

Rozhodl jsem se, že nadále nebudu psát výklad ze snáře, protože je špatný. Výjde vám jednou za čas a to ještě, když máte "štěstí" své sny nyní posílám Adri, která mi je vykládá :).

Takže děkuji za pozornost, toto je odemě všechno a pozítří u dalších snech! :) Děkuji.
Cedor

Maraton "Jak jsem poznal vaší matku" | Cedor | 03

3. dubna 2016 v 12:00 | Cedor |  Maratony (NEAKTIVNÍ)
Ahoj, dneska je tu další část maratonu. Píšu to v době, kdy nevyšel ještě žáden díl takže ani netuším jak moc se vám to líbí. Nicméně nyní jsem někde na začátku třetí série. Jdeme si dál rozebrat osudy a příběhy našich hrdinů..

Maraton "Jak jsem poznal vaší matku" | Cedor |

1. dubna 2016 v 12:00 | Cedor |  Maratony (NEAKTIVNÍ)
Ahoj, jelikož jsem v maratonu cca v druhé sérii a asi dvanáctý díl tak jsem si řekl, že to budu psát po sériích. Takže teď napíšu ten napíšu vlastně to co se v druhé sérii děje a pak zase závěr k ní. Tak samo to napíšu později ke třetí, čtvrté atd... Mimochodem již máme se sestrou vybraný další sériál na maraton po HIMYM, ale zatímvám neřeknu jaký. Jdem na to...