Duben 2016

Cesta za designem 03 | Cedor |

27. dubna 2016 v 6:00 | Cedor
Ahoj. Poslední dobou mě ten design nějak chytl, což? Mám zde další pokud o design ! :)






Jsem se nudil a nevěděl jsem co mám psát tak jsem to zkusil udělat. Trvalo mi to cca hodinu a půl. Myslím, že oproti tomu prvnímu to je vyloženě dílo :D, ale není to dost dobré na to, aby to mohlo být jako skutečný design na blogu. :) Stejně myslím, že až to budu umět tak jak to umí Whirpy tak budu stejně psát jí :D. Prostě mě její designy vždycky mile překvapí a líbí se mi :).
Děkuji vám za prohlednutí a za váš čas! Zdali se vám to líbilo prosím zanechte známku a komentář :) toto je z mé strany všecko a ahoj!
Cedor

Recept - omáčka na špagety | Cedor |

23. dubna 2016 v 18:00 | Cedor |  Recepty
Ahoj, dnes bych rád napsal nějaký recept na omáčku na špagety.. Je vlastně hodně jednoduchá, ale chutná nám tu.

Deník 22.4.2016 Pátek

22. dubna 2016 v 21:55 | Cedor |  Deník
Ahoj, jak jste si určitě všimli trochu teď flákám vaše blogy. Dokonce i já moc nepíšu, nepřepisuju nečtu. Je to proto, že tento týden v úterý k nám přišla třídní a řekla nám, že jsou třídní schůzky a řekla nám naše známky. Já je měl hodně, ale fakt hodně špatné a tak jsem hned o přestávce běhal za učitelkama a učitelema pro opravné písemky a hrotil jsem to do sebe. Avšak potom přišel táta z třídních schůzek a řekl, že tak hrozné je nemám. Nejsou zdaleka nejlepší, ale ani nejhorší. Co se týče střední školy tak mě vzali a v pondělí místo školy jdu odevzdat zápisový lístek, takže jsem za vodou. Nicolase i Jarka vzali taky takže fajn. U Dominika to nevíme, protože zapomněl ve škole registrační číslo (učitelka nám dovolila celých 45 minut koukat na výsledky) ale z těch, které měl dojem že jsou ty jeho byly u nepřijatých. A nyní nám to nechce říct takže nevím. Co se škole jako tak týče je den Země a my se školou šli na náměstí. Vy víte jak moc nesnáším hodně lidí kolem mě a dotyky a tam to bylo neskutečné. Bylo tam snad celé město.. No hruza.

Co se týče mě osobně začal jsem se jako samouk učit Rusky. Angličtina mi nestačí, Španělštinu neumím kvůli neschopnosti učitelky (než odešla tamta měl jsem ze ŠJ 2 a teď s novou mám 4) Co na tom učení ruštiny je tak fajn je to, že se nemusím stresovat písemkou nebo čtení před lidmi, jen protože vás vyvolá učitelka. Prostě když mám chuť sednu si učebnicí a počítačem a pouštím si nahrávky a cvičení. Ovšem v sedmé třídě jsem se píjlásil na ruštinu, ale milá paní pražačka na finanční gramotnost, která je i zástupkyně mě dala na šj s důvodem, že bych se podle ní kvůli mé dys nedokázal naučit azbuku... Naučil jsem se jí asi za dvě hodiny. Sice nějaké slovo čtu pět minut a občas zapomínám, že Y je U, že B je V, že P je R, ale nakonec si vždy vzpomenu a přečtu to dobře. Momentálně jsem ve třetí lekci, ale moc toho neumím ruština je poměrně težká a budu si toho muset víc zopakovat.

Na střední škole bych si rád vzal jako volitelný jazyk ještě němčinu. Rád bych uměl plynule Rusky, Anglicky a Německy a soudě zpráv známých, co na tu školu chodili předemnou tak Němčinu tam mají. Bohužel i ŠJ.

Co se týče rodiny tak vám neřeknu nic až na jednu věc. Muj psík Benji:
Si nějak vyhodil čéšku a onemocněl. Začalo to tak, že měl extrémě silné větry (pardon, pokud jíte) a jeho stolice byla řidká (pardon, pokud jíte) a pak jednoho dne se neudržel na nohou. Prostě spadl a hýbal jen hlavou. Okamžitě jsme ho brali k veterináři a ten mu píchl injekci a dal nějaké vytamíny. Nyní je v rámci možností v pohodě. Už zvládá chodit a nebolí ho to, ale nesmí skákat a moc se natahovat, což je problém, protože zásadně spí v poteli ne v pelíšku (nám to nijak nevadí) a na tu prostě skočit nebo z ní seskočit prostě musí, že.

To jest u mě všechno. Do svého realného deníku píšu všechno a ještě furt nebyl čas mu oznámit, že jsem přijat na školu! A asi mu to už dneska ani neapíšu, protože se mi nechce už nic. Nyní je zasloužený třídenní víkend tak vám budu všecko komentovat! Děkuju za dočtení a omlouvám se za neaktivitu.
Cedor

Maraton - Jak jsem poznal vaší matku | Cedor | #05

21. dubna 2016 v 7:12 | Cedor |  Maratony (NEAKTIVNÍ)
Ahoj, dneska bych rád pokračoval další maratonem Himym. Dneska toho bude trochu víc, protože jsme se sestrou koukali docela dlouho a tím pádem mám docela dost dalších informací o ději...

Sny - Pozdní příchod do školy | Cedor |

20. dubna 2016 v 8:15 | Cedor |  Sny
Ahoj, dnes jest to další sen. Sen, jenž zdál se mi večer. Dobře, necháme toho básnitcví, poněvadž neumím tvořit rýmy :D.

Deník 18.4.2016 Pondělí

18. dubna 2016 v 23:30 | Cedor |  Deník
Ahoj, dnes vůbec neměl být psaný tento článek, ale to bych se nesměl naštvat.. Pamatujete ty bratarance a strýce z TOHOTO článku? No tak dneska se mi z ničeho nic ozval dovolte mi to zveřejnit:


Odstranil jsem jméno mé sestry a jeho fotku. Aby jste to pochopili, někdy když mi bylo třináct let se k nám vetřel a nabídl mi, že s ním můžu jít hulit trávu. Okamžitě jsem ho vyhodil z mého bytu. Potom mi mamka zakázala veškerý kontakt s ním, ale že by mi to nějak vadilo se nedá říct. Zkrátka... Děda říkal, že o tom ví a já se logicky zeptal odkud a on řekl: ,,Od toho, kdo ti to nabízel." Když jsem na to navázal rozhovor s mou sestrou (se kterou si říkáme všecko) nevěděla o ničem takže ona mu to neřekla, ale on jí takhle nechutně obviní? Nechybělo málo a začal bych mu na tom messengeru nadávat. Měl jsem chuť mu napsat něco ve stylu, ať si takhle obviňuje vlastní sestry nebo něco podobného (má dvě sestry). Jak asi vidíte na poslední zprávu jsem mu neodepsal k jemu vlastnímu dobru.

Pokud mi ještě něco napíše třeba zítra nebo někdy asi se neudržím. Co myslíte? Reaguji moc ukvapeně? Nebo naopak moc mírně? Jako vy je neznáte a nevíte, co to je jít na ulici kolem zcela neznámých lidí a najednou je vidět na opačném konci ulice a oni ne, že by počkali až budou u vás, ale začnou řvát přes celou ulici a všichni se na vás otáčejí. To je prostě trapnost největší třídy. Strýc (jeho táta) například dělal novou koupelnu. Paráda mají něco nového, ale on ví, že třeba my se nemůžeme dovolit udělat si něco tak luxusního a tak vás pořád tahá k němu ukazuje fotky, jak na tom pracují řekne vám přesnou částku kolik to stojí do poslendího půl halíře. Bum o týden později na facebooku vidíte, že vás strýc si pozval Sáru a Honzu na předělání nové kuchyně a všechno ukazování, pozívání a přepočítávání začíná znovu.

Kdysi jsem chtěl papouška a mamka mi ho nedovolila, že tu máme málo místa... Potom co se to u nich zjistilo nás pozvali a u nich doma byli čtyři papoušci... Ukazovali mi jak krásně umí mluvit atd... Jasné vůbec mě to nemrzí. To samé s každým zvířetem, které jsem kdy chtěl, ať už to byly ryby, morčata, křečci.. Vždycky to měli a museli se mi tím pochlubit, když jsem neměl povoleno to mít. Když jsem mamku ukecal na to morče tak mi zase začali básnit jak je to jejich morče skvělé a to mé špatné...

Když náhodou jsem měl něco lepšího než oni, jako například jsem byl v 5D kině nebo kolik D (jde o to, že u nás je akce 5D kino a oni vás posadí do židle, která skáče a brní podle filmu a máte 3D brýle a dokonce je na váš pouštěn plyn, jež páchne/voní stejně takže to vlastně prožíváte) Když jsem jim řekl, že jsem tam byl a oni tam nebyli tak mě poslali do zadku s tím, že to nepotřebují. Co by mi asi říkali, když by tam šli oni a já ne?

Prostě mě hrozně štvou. Nevím jestli právem nebo to jakožto patnáctileté dítě vidim špatně, ale prostě občas to je opravdu k nevydržení. Napište mi váš názor. Určitě budu rád. Děkuju za vaše dočtení.
Cedor

Pokus o design 02 | Cedor |

17. dubna 2016 v 9:00 | Cedor
Ahoj, opět jsem otevřel photo filtre studio x a vhrnul jsem se na design. Tentokrát jsem to udělal trochu jednodušeji a trochu líp než minule:D. Ovšem o tom, jestli to je dobré rozhodnete vy! Zapomněl jsem si udělat takové to, z čeho se pak dělají boxíky takže dnes to bude bez nich, ale to nejdůležitější - záhlaví máme! Mimochodem, dnes jsem to zvládl udělat bez video od Whirpy, ale už jsem zapomněl na boxíky, že :D. Ale chci říct, že mi dala Whirpy nápad ať udělám projekt "cesta za designem" čímž jí děkuji a nyní v této rubrice budete mít k vidění všechny designy, jenž se pokusím udělat... Zde je výsledek mého dnešního snažení:

Trvalo mi to cca 2 hodiny... Prostě mi práce s tím šťetcem (kterým vlastně přidáváte fotky, pokud nejsou v png a chete je bez pozadí) moc nejde:. Mimo to myslím, že teď se mi to i s barvama povedlo lépe, než že to je křiklavě žluté. Takhle aspoň spolu ta černobílá sedí. :)
Napadlo mě, že vám tu dám i anketu s čísly, jenž budou sloužit jako známky ve škole :) tak budu rád i za hodnocení :D
Takže pokud se vám to líbí budu moc rád za komentář! :) Samozřejmě i pokud se vám to nelíbí tak příjmám kritiku! :) Toto je z mé strany již všechno a Ahoj! :)
Cedor

Ps: Pokud se ptáte tak ano, v mých designách bude vždcyky Anna :3

Maraton "Jak jsem poznal vaší matku" | Cedor | 04

15. dubna 2016 v 11:01 | Cedor |  Maratony (NEAKTIVNÍ)
Ahoj, již jsme někde ve čtvrté sérii. Respektive na jejím začátku. A zrovna dneska (sobota) mám nějak dobrou náladu. A hlavně kreativní.. Pokusím se ze sebe tedy něco opět vyplodit a uvidíme, co z toho výjde...

Deník 13.4.2016 Středa

14. dubna 2016 v 7:00 | Cedor |  Deník
Ahoj, zdraví vás poněkud vyčerpaný Cedor. Proč? To se dozvíte níže nejdřív začnu včerejškem. Byla hodina španělštiny a školou se táhl hrozný smrad, jako když něco škvaříte. Najednou do třídy vtrhla anličtinář (ktrého díky bohu nemám) a seřval jednoho žáka z 9.B (chodím do 9.A šj máme spojenou s 9.B i C) a řekl mu, že zapalovašem poškodil novou učebnu jazyků, že si vedou řád a dokumentují jaká třída tam byla kdy tam byla, kdo kde sedí atd... On a jedna holka. Ta holka mu podala žákovskou knihu a ten kluk vstal ze židle a řekl tomu učiteli: ,,Pojď sem." Ten se na něj podíval přišel k němu vzal mu žk a řekl: ,,Ty už nic neříkej." A odešel. Učitel si buduje autoritu dost dobře (ironicky) Paní učitelka na špnělštinu nás rozdělila do skupinek a k nám dala jistého kluka, kterého nesnáším a on nesnáší mě. Ale jak jsem tam byl s ním tak semnou normálně mluvil... Ach ti lidé jsou tak falešní! Měli jsme každý svou skupinku pojmenovat aon vykřikl, že chce, aby naše skupinka nesla název "zatáčka" protože španělsky se zatáčka řekne "La curva" dost primtivní humor, že? Potom škončila španělština a byla poslední hodina fyzika. Učitel musel něco vyřídit pro školu (na stole měl třídnice ze prvního stupně, všechny) tak ás vzal na počíteče a dal nám volno. Já a Dominik jsme si zapli hru Papas a nevím název. Šlo o pečení koláčů. Nicolas, který v tu chvíli na nás hrál uraženého si sedl za nás a řekl nám: ,,Já vás budu otravovat, jo?" a já mu řekl: ,,My tě budem ignorovat, jo?" Ale mysleli jsme to ze srandy, kdyby jste viděli co všechno jsme sobě schopni říct nebo udělat a myslet to ze srandy kroutili by jste hlavou. Asi po deseti minutách jsem se na něj otočil a on tu hru hrál taky:D. Potom jsme šli konečně domů. Druhý den jsme měli jen pět hodin, protože v tento den máme mít třídnickou hodinu a pak odpolední výuku co čtrnáct dní a dnešek byl ten den, kdy to není. První hodina byla čeština a učitelka mě pověřila, abych vzal odpadkový koš a všichni mi do něj hodili odpadky, ačkoliv se s třídou nesnáším a bavím se jen s Nicolasem, Jarkem a Dominikem tak mi naschvály neudělali, avšak si myslím, že jen proto, že kolem nás chodila třídní, jež nás mas na češtinu. Potom jsme dělali testy na příjmací zkoušky (přípravné), protože jsou už tento pátek. Ještě, že je nepíšu. Pak byla matika a ta s námi probírala geometrii, protože jí celý rok s námi nedělala, poněvadž od sedmé třídy (máme jí na matiku celý druhý stupeň) nehorázně hodně pomalu a občas jsme brali dvě učiva zároveň. Bylo to v pohodě celkem. Pak byla finanční gramotnost s naší paní učitelkou pražandou. Vy asi víte jaký mám na ní názor :D

Vzkaz pro Beatricii: My se nesmějeme tomu, že je z Prahy a mluví jak tam, ale tomu, že v každé větě za každým druhým slovem řekne "Hele" mává u toho rukama, div si okno nevypíchne, směje se jak dinosaurus, při chůzi dupe jak by chtěla tu školu zničit, je jí 47 a má červenou hlavu a zelenou afinu.

Pouštěla nám nějaké(ý) videa a (hele) vždycky sedí na žídli čumí do blba (hele), že ani neví o co se jedná a pak z ničeho nic (hele) začne mávat rukama řvát "hele" a my upadáme do záchvatu smíchu. Pak byla španělština opakovali jsme na písemku, kterou budeme psát v pondělí a byla to hrozná nuda.. Začali jsme brát lekci "La familia" - rodina (což se dá odvodit) a v učebnici byl rodokmen a jelikož nám řekla co se jak řekne a já mám docela zálibu v rodokmenech a tak se v těch čárách vyznám tak jsem to udělal i když jsem zatím nemusel (poprvé co Cedor v hodině něco dělal, od doby co mu dala poznámku pro nic) A pak byla fyzika. Učitel zase něco a dělal a tak šel do kabinetu a dovolil nám v učebně fyziky dělat co chceme. Jeden špolužák okamžitě běžel na pc, Jarek hrál na mobilu minecraft, já, Dominik a Nicolas jsme dělali (jak by řekla paní na finanční gramotnost) "Ty skopičííínkýý". A pak se šlo domů. Já si dal oběd a vytáhl jsem si dějepis a šptral jsem se. Pak byla asi dvouhodivná pauzu a a pal další studium... Říkáte si, o co jde je to jen dějepis, ale zde se dostáváme k mému vyčerpání.. ten učitel je hrozně, ale opravdz hrozně náročný, neříkám, že to je špatně to vůbec ne naučí vás hodně, ale prostě to se nedá někdy naučit. V předešlých letech se to dalo, ale teď, když vám jde o známky kvůli SŠ a děláte snad do všech předmětů šesti stránkové referáty, které musíme odezvdat už do 9.5 a má to být hodně propracované tak se to učit nedá všechno. Já se přiznám, ze dějepisu tento rok propadám. Proto se tak šprtám... Mám v plánu si zítra (v den kdy toto vyhází dneska) si od něj zadat dobrovolný projekt, abych se zachránil aspoň na tu čtyřku.. Protož ještě k tomu všemu.. On dává plusky a mínusky. Každá správná odpověď je ohodnocena pluskou a za pět plusek máte jedničku. Každá špatná odpověď, když nemáte pomůcky nebo mluvíte hodině (zkráceně přestupek) je ohodnocen mínuskou a za pět mínusek je pět pochopitelně. Hodně žáků od nás propadlo jen kvůli mínuskám, ale to byli žáci, jež měli školu (s prominutím) u prdele a neučili se. Já se nyní jdu dál šprtat a dřte mi palce!
Děkuju za dočtení až sem. Píšu to 13.4, ale vydám to 14.4 v den kdy budu psát ten test a už teď vím, že to nezvládnu.... No uvidíme.. Dám vám tu fotku mých poznámek a skutečně tam je jen to, co je důležité podle učitele:

Nevim, jestli to vidíte, ale je to napsané hrozně maličkým písmem normálně píšu třikrát větším a i tak jsem popal stránku a část druhé. Nevím jestli to dám no... Děkuji za dočtení a uvidíme se příště... Já se do sebe jdu nalít kafe a jdu se učit...
Cedor..

Deník 14.3.2016 - 16.3.2016

13. dubna 2016 v 10:00 | Cedor |  Deník
Ahoj, dnes by to byl další deník. Vím, že poslední dobou už nevychází tak často jako kdysi, ale to je tím, že mi sestra řekla, že by bylo lepší ty deníky, které napíšu vydat hned jak je dopíšu. Zdá se mi to jako dobrý nápad, ale musím to nějak zformulovat takže tento deník výjde za březen asi poslední (pokud tedy nepříjde něco urgentního) a až příjde duben tak je budu psát a vydávat aktuálně.