Deník 20.1.2016

29. ledna 2016 v 7:15 | Cedor |  Deník
Ahoj, kdo četl můj poslední deník tak ví, že jsem šel k psychologovi kvůli volbě povolání. A chci vám napsat jak to probíhalo...

Ráno 9:00
Vstal jsem a hned koukl jsem se na mobil. Hned mi napsal Jarek.
,,Tak co? Je ti doma v teple fajně? Hajzle!" Napsal samozřejmě s vtipem (nadáváme si furt ve vtipu :D).
,,Jo :)." Odepíšu.
Dál jsem se už mobilem nezbýval a šel jsem do kuchyně, kde jsem si vypil energy drink. Mamka, sestra a taťka mi zatím říkali o různých školách. Kam se mám příhlásit atd.. Co by pro mě bylo nejlepší (protože mám dis poruchy takže matika by pro mě nebyla moc vhodná a navíc neumím komunikovat s lidmi takže by bylo nejlepší, když bych mohl být někde sám zavřený a tam si dělat svoje. Navíc jsem celkem nešikovný a jsem schopen rozbít i to co by se nepodařilo nikomu. Nicméně šel jsem do vany, mamka mi dala 30 korun na nějaké pití (koupil jsem si za 16 a penize si nechal :D) šli jsme s taťkou musel jít semnou, aby to vyřídil atd.. Už jsme tam byli a já celkem cítil stres. Sedli jsme si do čekárny a tam: Já, taťka a nějaká stará paní. Stres mě hned přešel... Zavolala si mě psychološka. Sice to nebyla ta, ke které chodím, ale ta u které jsem byl minule takže ok. Přivítala se semnou a říká taťkovi:
,,Dobrý den, jmenuji se *neřeknu jméno* a vy tu dnes jste, kvůli volbě povolání. Já s *Semnou* udělám testy inteligence."
Říkám si v duchu : ,,Ok mužu jit domu:D."
Pokračuje psychološka: ,,A potom mu dám dotazník, souhlasíte se vším?"
Táta souhlasil a šel domu. Dávala mi testy typu: Co je kráva? - Zvíře atd...

Potom mi cvičla paměť - opakuj po mě: 1,5...2,4,9... teď to říkej po spátku? 9.7.3 atd....
Potom nastala matika a tam jsem bohužel moc bodů nenahrál. Při dotázníku jsem známkoval práce a činnosti známka jak ve škole jak moc by mě to bavilo. Byly tam práce typu spojování drátků ve fabrice a to by mě asi zabilo. Potom herec, hned jsem dal 1 (hrozně moc bych chtěl být herec v Británii). Moderátor - 1. Zahradník - 5:D... Nakonec přišla mamka a říká jí: ,,*já* to má v hlavě naprosto v pořádku, má průměrné znalosti je chytrý, ale ty poruchy ho brzdí proto, by si měl vybrat školu, kde nebude moc matika například prodavač není vhodné, protože by mohl nastat problém ve vydávání peněz, ten kuchař pro vás bude asi nejlepší volba. K psychickému stavu bych nedopočuvala, aby dělal kuchaře-číšníka, on by se u číšníka trápil, když by byl nával atd.. Takže jen kuchař. V dotazníkach mu vyšlo, že by rád dělal něco kreativního."

Doporučila mi na jaké školy v našem městě bych mohl a na jaké mi nedoručuje (kvůli chování děcek atd.. Říkala totiž, že kolem jedné chodí do práce a za školou před hodinou tam hulí takže tam by mě byla škoda:D). Potom nám řekla, abychom s mamkou šli na den otevřených dveří a mamka zašla za ředitelkou/ředitelem a seznámila jí s mýma dis. poruchama a celkově jakoby semnou a zkusila ji nějak přemluvit, aby mě tam vzali. Protože to pry lidi dělají se svými dětmi a většinou to vychází. Naštěstí se moc nebojím protože se na tu školu loni hlásilo 40 lidí a vzali 30 takže mi psychološka řekla, že bych se nemusel bát..

Bylo to klasické vyšetření na jaké chodím. Nedali mi kvůli tomu pedagogicko-psychologickou zprávu takže se třídní nemusí o nic starat. Celkem mě potěšilo jak říkala, že opravdu to v té hlavě mám. Ale ne tak, že si teď o sobě myslím buh ví co, ale spíš mě to více motivovalo více se učit atd... Ale už jak jsem tam šel ve třetí tříde tak tam mamce řekla, že mám IQ osmáka (neberte to tak, že se chlubim jen píšu co mi říkají).

Jako vždy mé stresy byly naprosto zbytečné. Ale já jsem ve stresu furt. Dělali jsme jednou v občance testy jak moc dobře zvládáme stres přičemž tam byli body od 10-50 (50 nejhorší 10 nejlepší) 50 tam bylo, že už to je nejhorší.. No mně vyšlo 69 takže.. :DDD.. Ale já jsem ve stresu i za uplné blbosti. Například mám zajít za třídní a poprosti jí třeba o nějaký papir, který potřebuju domu třeba i kvůli těm poruchám do té poradny. No ruce se mi třepou uplně moc, hlas se mi třepe atd... Vždycky mi učitelka říká ať se uklidním, že se nic neděje :D. Ona je taková, že ráda vtipkuje a já jí měl na doučování a já si vypl mobil a ono to udělalo zvuk (bylo nás tam víc) a ona: ,,Táák kdo si vypl mobil?" Řekla už tak, že ten vtip měl v nádechu a já jen: ,,Já." S nervozitou v nadechu a ona: ,,V pořádku nic se neděje." .. :DD
Snad se vám to líbilo, chtěl jsem si to zapsat. Chci se zeptat na váš UPŘÍMNÝ názor jak vypadají ty moje zápisky v deníku? Většinu (krom tohoto a ještě nějakého) píšu tak jak je mám v deníku, jen s výjmutýma osobníma věcma. Ptám se, protože bych chtěl si napsat deník a vydat ho. Mám to vymyšelné tak, že mi nedojde. Protože, jsem si vzal nějakou trapnou knižku vyjmul stránky a lepím si tam svoje papíry tím pádem to tam mužu lepit do nekonečna. Ale moc jsem to nevyřešil, protože to píšu odzadu :DD. Se stane. Všem co se vyjádří děkuju :).
Tohle je zatím všechno a ahoj! :)
Cedor
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Whirpy Whirpy | E-mail | Web | 29. ledna 2016 v 9:19 | Reagovat

Já myslím, že kuchař není špatný a navíc je to i kreativní a samozřejmě taky o tom jak se pak prosadíš. Hlavní je, abys šel na něco co tě bude bavit a zároveň se tam netrápil kvůli poruchám. Matika je trápení i bez nich.
Mi se tvoje zápisky líbí, někdy tam sice opakuješ slova nebo tak, ale to se dá všechno různě poposunovat, přepsat a nahradit. :D Kolikrát já kvůli tomu předělávám text, protože se mi tam vždycky něco nezdá, třeba teď jsem jsem psala referát/recenzi jsem byla úplně nepříčetná už.
Tvoje zápisky mám jinak ráda líbí se mi, že to není nijak náročné na čtení a často je to podané i zábavné. Hlavně, že tě to baví. :)

2 Beatricia Beatricia | Web | 29. ledna 2016 v 12:25 | Reagovat

Kuchař je skvělé a hodnocené povolání. Hlavně dbej, aby to byl výuční list s maturitou. To pak budeš mít přístup do nejlepších restaurací a hotelů a výdělky tomu budou odpovídat. ☼☼☼

3 cincina cincina | Web | 30. ledna 2016 v 18:38 | Reagovat

Podle toho jak se popisuješ, tak budeš určitě zajímavý. Nerad komunikuješ s lidmi? To jsi můj člověk! My bychom si rozuměli!:D
Jasně, když si nevíš rady, tak psycholog by ti měl pomoct. Pokud ti řekla, že kuchař je pro tebe dobrý a víš, že by tě to alespoň trochu bavilo, tak do toho jdi:) Vůbec se nestresuj z toho, že by tě nepřijali. Na střední přijmou každého:)
Tyjo, ale koukám, že se stresuješ více než já:D To jsi snad první člověk, u kterého to takhle vidím. Ale ono to přejde i časem. Já to měla podobně jako ty, když jsem byla ve školce a na prvním stupni základky. Pak to postupně přecházelo... sice se stresuju i teď:D Ale určitě méně, jak předtím:)
Mi se tvoje deníkové zápisy moc líbí!:) Takže ti držím palce!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama